Předsedkyně Spolku žen Rouské, paní Liběna Hrešková, získala cenu Křesadlo 2020. Gratulujeme!!

ČSZ » Novinky » Předsedkyně Spolku žen Rouské, paní Liběna Hrešková, získala cenu Křesadlo 2020. Gratulujeme!!

Naše předsedkyně Spolku žen Rouské paní Liběna Hrešková dostala mnoho ocenění, ale to nejvyšší obdržela minulý měsíc a to cenu Křesadlo 2020 v Olomouckém kraji za dobrovolnickou činnost. „Cena pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci“ Cenu vyhlásila Maltézská pomoc a dobrovolnická sekce Unie nestátních neziskových organizací ve spolupráci s Krajským úřadem Olomouckého kraje. Tato cena byla udělena hlavně za práci s dětmi.

GRATULUJEME!!!

TZ: Dobrovolníci z Olomouckého kraje převzali ocenění Křesadlo 2020

02. 07. 2021, Krajský úřad Olomouckého kraje   (text tiskové zprávy zde)

Deset výjimečných osob z Olomouckého kraje převzalo ve středu 30. června Křesadlo – cenu pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci. Desátý ročník akce proběhl v Divadle na Šantovce za účasti zástupců hejtmanství.

Ocenění dobrovolníci působí v různých oblastech veřejného života. Někteří bez ohledu na vlastní prospěch pomáhají v sociálních službách, spolcích a ve zdravotnictví. Další ochotně věnují čas dětem a mládeži nebo patří k dobrovolným hasičům. Porota tentokrát vyznamenala také osoby, které neváhaly a nad rámec svých povinností se zapojily do pomoci organizacím či lidem, kteří hůře zvládali chaotický začátek pandemie koronaviru v průběhu loňského roku.

Předávání cen se ujali zástupci Olomouckého kraje, Univerzity Palackého, Arcibiskupství olomouckého a dobrovolnických organizací Maltézská pomoc a Hestia, která akci na území České republiky garantuje. V rámci večera, kterým provázela Dita Vojnarová, vystoupila operní zpěvačka Andrea Kalivodová v doprovodu brněnského klavíristy Jana Krále.

Pořádání akce zajišťuje Olomoucký kraj spolu s organizací Hestia, o realizaci se stará Maltézská pomoc.

 Ocenění dobrovolníci:

  • Tomáš Hurta a Ladislav Vícenec – dobrovolná pomoc během koronavirové epidemie
  • Michaela Herzogová a Monika Martínková – sociální služby
  • Jiří Kovalčík a František Vyhnálek – děti, mládež a volnočasové aktivity
  • Liběna Hrešková a Hana Pospíšilíková – spolková a komunitní činnost
  • Milena Sobotková – dobrovolní hasiči
  • Milena Drdáková – zdravotní oblast