CÍL – cílevědomé investice pro lepší život na Vysočině – článek

ČSZ » Články » CÍL – cílevědomé investice pro lepší život na Vysočině – článek

CÍL – cílevědomé investice pro lepší život na Vysočině – článek

ČSZ » Články » CÍL – cílevědomé investice pro lepší život na Vysočině – článek
V listopadu 2017 začalo Informační poradenské centrum Vysočina o.p.s, Horní 197, Havlíčkův Brod (dále „InPc“) pod vedením ředitelky Bc. Darii Čapkové realizovat celokrajský partnerský projekt CÍL. Realizátorem projektuprojektu je ČSŽ a partnerem projektu je InPc a Třebíčské centrum. Projekt je určen především pro osoby pečující o malé děti do 15 let věku, osoby zdravotně znevýhodněné, samoživitele; osoby, které mají finanční a existenční problémy způsobené ztrátou partnera, rozvodem, neplacením alimentů a pod, ale také pro osoby ohrožené domácím násilím. Projekt se zaměřuje svým Motivačně orientačním programem na rozšíření znalostí uplatnitelnosti na trhu práce, ale také nabízí aktivity, jako je meditace, ženské kruhy, semináře sebepoznání či zdravý životní styl. Další aktivitou projektu, kterou může veřejnost využít je bezplatná psychologická a sociálně právní poradna. Všechny aktivity jsou zdarma, je zajištěno i hlídání dětí. Dalším benefitem je proplacení jízdného v ceně veřejné dopravy. Semináře a kurzy programu již běží a stále je možné se do nich zapojit. Všechny informace najdete na internetových stránkách a facebooku InPc, nebo se můžete zastavit osobně, kde se vám bude každé pondělí od 9 do 14 hod. věnovat Ilona Heijting – odborná asistentka projektu.

Bc. Daria Čapková, ředitelka InPc

Z ohlasů našich klientů

Už to bude skoro rok, co jsem se zapsala do projektu Cíl a myslím, že nebudu přehánět, když řeknu, že mi tento projekt pomoh vrátit zpět sebevědomí a sebeúctu.

Z motivačně-orientačního programu nejvíce oceňuji komunikaci a sebeprezentaci, kdy pro mne do té doby bylo téměř nepředstavitelné stoupnout si před lidi a mluvit třeba jen sama o sobě. Ten pocit, kdy člověk překoná svůj strach a zjistí, že se to dá zvládnout, je úžasný a osvobozující. Pro mne to byl první, ale zásadní krok k tomu nebát se dál překonávat sebe sama.

V rámci tohoto projektu pravidelně navštěvuji psychologickou poradnu. Sice jsem o návštěvě psychologa uvažovala již delší dobu, ale byla to pro mne finančně náročná záležitost. Proto jsem za tuto možnost opravdu vděčná.

Dalším zajímavým programem jsou ženské kruhy, kdy si uvědomíte, že „v tom nejste sama“.

Musím zmínit i sociálně-právní program, který jsme také využila. Až tady jsem se dozvěděla jak postupovat v určitých situacích. Pro mne jako laika to byla velká pomoc, protože na každém úřadě, který jsem před tím musela navštívit, jsem buď byla odkázána jinam, nebo mi nebyli schopni poradit vůbec.

Visegrad fund - projekt CIVex Moldova | CSZ.cz