Zpráva za rok 2011

Tradičně začátkem nového roku hodnotíme právě uplynutý rok. Je tomu tak i letos i když hodnocení na právě probíhajících okresních konferencích je ve sjezdovém roce podrobnější a zabývá se činnosti celého končícího volebního období.


 

Plzeňskou krajskou organizaci tvoří ZO v osmi okresech a to Beroun, Rokycany, Plzeň-město, Plzeň-jih, Plzeň-sever, Domažlice, Klatovy a Tachov.

V roce 2011 bylo v kraji 1966 platících členek v 7O základních organizacích. Nejvíce členek je v okrese Plzeň-sever a to 637, nejméně v okrese Plzeň-město 31 členek. Nejpočetnější členskou základnou v kraji ná ZO Zbiroh na Rokycansku s 121 členkou.

Krajská a okresní organizace spolupracují s neziskovými organizacemi, státní správou a samosprávou, dětskými domovy, domovy pro seniory a občany se zdravotním postižením např. ve Zvíkovci, Horní Bříze, Trnové, Staňkově, Suchomastech, Žebráku.

Na místní úrovni je vykazována spolupráce s OÚ, Sokolem Hasiči, Zahrádkáři , ČČK, Konzumním družstvem, Rybáři, školami, Svazem tělesně postižených, Kluby seniorů.

Krajské akce v roce 2011

- krajská oslava MDŽ v Plzni ve spolupráci s LKŽ s bohatým programem a velkou účastí

- celoroční partnerská spolupráce s Domovem Zvíkovecká kytička, projednání a úspěšná nominace ředitelky Domova do ankety Česká žena 2011

- Den pro ženu v Plzni s kulturním programem, informacemi o poskytovaných službách Občanskou poradnou v Plzni, křeslem pro hosty - zajímavé ženy, členky ČSŽ, vystoupením děvčat ze Zvíkovecké kytičky a představením nominované ženy do ankety ČŽ Dr. Jany České

- celodenní zájezd do Českého Krumlova s prohlídkou historického centra s kolegyni Dášou Bohdalovou, prohlídkou pivovaru a shlédnutím divadelního představení na otáčivém hledišti  zámeckém parku

- Víkendový seminář " Zdraví a pohyb žen zralého věku" na zámku Nečtiny ve spolupráci s MUDr. Lenkou Luhanovou z Centra pro zdraví v Plzni. Akce byla financována z projektu Nadace Žena a rozpočtu KRŽ Plzeňského kraje. Součástí semináře byla ukázka vhodných cviků a cvičebních pomůcek pro ženy středního a staršího věku.

Za KRŽ Eva Drncová