Odpoledne věnované ženám

V pátek 20. května 2011 se konala v Plzni v E-Centru krajská akce s názvem "Den pro ženu".Na akci byly pozvány členky z celého kraje a řada hostů. Milými hosty byly předsedkyně ČSŽ Mgr. Jana Chržová, předsedkyně správní rady Nadace Žena PhDr. Jiřina Radová, členka krajského zastupitelstva Saša Nágrová a dále delegace naší partnerské organizace  Domova Zvíkovecká kytička v čele s ředitelkou PaedDr. Janou Českou.

Více...

 


Pro 50 žen a hosty byl připraven bohatý program a to nabídka kosmetiky Oriflame, prezentace Centra komplexní péče o zdraví v Plzni s nabídkou produktů  Aloe-Vera a možností vážení a měření tuku a individuální poradny.

Následovalo kulturní vystoupení děvčat z Domova ZK a představení ředitelky Domova Jany České, která byla KRŽ nominována do ankety Česká Žena, vyhlášené Nadací Žena při příležitosti jejího 10. výročí založení.

 

 

Po kulturním vystoupení byla řada na vzdělávací část a to vystoupení vedoucí občanského poradenství z Občanské poradny v Plzni Mgr. Moniky Krausové., která představila bezplatně poskytované služby poradnou.

Pak se všem zatajil dech při krásném vystoupení umělecké tanečnice. Program pokračoval po krátké přestávce na občerstvení. Na řadě bylo tzv. Křeslo pro hosta, ve kterém se postupně vystřídaly 3 ženy. Nejprve nás seznámila s aktualitami na ústředí v Praze předsedkyně Jana Chržová, následovalo vystoupení členky ORŽ Plzeň-jih ing. Jitky Láskové, která nám předala velmi zajímavé  poznatky ze svého studia university 3. věku. Dále bylo slovo předáno místopředsedkyni KRŽ  a člence krajského zastupitelstva Saše Nágrové, která hovořila o práci krajského zastupitelstva a svém zapojení v práci tohoto orgánu. Závěrečné hodnocení akce provedla předsedkyně KRŽ Drahomíra Seidlová a pro členky, které nemusely spěchat na dopravní spoje byl promítnut záznam části  babského bálu, který uspořádala ZO Losiná v kostýmech  známých pohádkových postav.