Hlavní výstupy projektu MOPPS III: E-learning

V rámci projektu MOPPS jsme realizovali 4 kurzy.
 
E-learning je moderní způsob učení se a vyučování s podporou počítačových technologií.

E-learningové kurzy jsou zpracované formou výukových programů, které obsahují studijní materiály v textové podobě, obrázky, grafy, schémata a některé i zvuk. Součástí e-learningových kurzů jsou i zkušební autotesty, ve kterých si studující mohou sami ověřit své znalosti. E-learningové kurzy jsou dostupné studujícím ve virtuálním prostředí Internetu. Ke studiu tedy potřebují běžně vybavený osobní počítač s připojením na Internet. Všichni studující daného kurzu tak tvoří virtuální třídu, ve které vyučuje na dálku ze svého počítače lektor. Na PC studujícího/studující není nutné instalovat další software, stačí přístup na Internet. Může tedy používat PC doma, v zaměstnání, v internetové kavárně či v knihovně.

 

Krátce o přednostech e-learningových kurzů:

Studující si sami určují studijní tempo a čas a místo studia
Studující s dalšími závazky v rodině či v zaměstnání nemusí opouštět domov či pracoviště
Vzhledem k tomu, že studující nemusí dojíždět za vzděláváním, klesají tak finanční náklady
Kromě probíraného tématu si studující osvojí i dovednosti v práci s PC a Internetem

 

Bližší informace o kurzech a vstup do kurzů.


UPOZORNĚNÍ: Po skončení projektu MOPPS je možný přístup do kurzů i nadále, ale již bez možnosti testování a získání certifikátu.


E-learningové kurzy (4) zahrnují tyto oblasti: Rovné příležitosti žen a mužů - Informace pro zaměstnavatele, odbory a zaměstnance - Motivační kurz - "Chci, mohu, umím" - Moderní technologie.

 

 Pro anonymní přístup do kurzů zadejte:  přihlašovací jméno sequal a heslo EQUAL

 

Rovné příležitosti žen a mužů

Informace pro zaměstnavatele, odbory a zaměstnance

Motivační kurz - "Chci, mohu, umím"

Moderní technologie

 

Zprostředkovatelem kurzů je Informační a poradenské centrum Havlíčkův Brod.

Na tuto adresu se obraťte v případě, že máte zájem o některý z e-learningových kurzů.

InPC
Český svaz žen
Horní 197
580 01 Havlíčkův Brod

Tel/fax: +420 569 428 879
e-mail: inpc.hb@csz.cz

Autorem kurzů je společnost RENTEL, ve spolupráci s projektovými partnery.

Kurzy vznikly v rámci projektu Modelový program podpory slaďování profesního a rodinného života - kraj Vysočina, jehož nositelem je Český svaz žen.

Projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR. Více informací o projektu se můžete dočíst na portálu Rovné šance v sekci O projektu.


Od pořadatele kurzu obdržíte e-mailem či prostřednictvím telefonu přihlašovací jméno a heslo do kurzu.

Klikněte na odkaz s názvem kurzu, do kterého jste se přihlásili Zobrazí se Vám požadavek na vyplnění přihlašovacího jména a hesla.

Do okénka „Přihlašovací jméno“ vyplňte to, které jste obdrželi od pořadatele kurzu (např. mnovako) Do okénka „Heslo“ vyplňte to, které jste obdrželi od pořadatele kurzu (např. MT5328) U obou položek dbejte na správnost, zejména velká a malá písmena.

Klikněte na tlačítko „Přihlásit“ Pokud jste správně zadali obě položky, otevře se Vám prostředí e-learningového kurzu.

Pokud se Vám zobrazí upozornění, že nejste oprávněni k provádění této operace, zavřete Internet a pokuste se celý postup opakovat od úplného začátku. Budou-li potíže s přihlášením přetrvávat, napište nám e-mail na adresu rentel@rentel.cz , kde uvedete své jméno a název vybraného kurzu.

Úvodní kapitola kurzu obsahuje návody, jak se studijními materiály, diskusemi, autotesty a testy pracovat. Přečtěte si návody a bez obav si vše vyzkoušejte. Nebojte se, v e-learningovém kurzu nemůžete nic zkazit a pokud by se Vám přeci nedařilo, kontaktujte nás na e-mailu: rentel@rentel.cz  nebo telefonu 251 627 920, 30.