B R A M B O R O V Á

B R A M B O R O V Á
ANEB PODZIMNÍ ODPOLEDNE V DOMOVĚ SENIORŮ
 
 
Podzimní sluníčko pouští své paprsky přes okna jídelny v Domově seniorů v Náměšti nad Oslavou.

Již podruhé se v letošním roce zde sešly v odpoledním čase členky III. ZO ČSŽ a obyvatelky Domova spolu se svými terapeutkami aby společně se pustily do zhotovování pochoutek tentokrát z podzimních plodů a hlavně, jak nadpis napovídá z brambor...


Babičky již dopředu brambory měly připravené, to znamená uvařené  ve slupce  a tak jsme se rovnou rozdělily do skupinek a začaly vyrábět jednotlivé pokrmy. V jednom koutě jídelny vznikaly plněné brambory, které se potom ještě zapékaly, u dalšího stolu zase bramborové šišky a šátečky, došlo i na typické bramborové placky plněné povidly. Další ženy chystaly brambory na známý bramborák. K podzimním plodům také patří mrkev a tak se z bramborového těsta s mrkví vyráběly tzv mrkvance, které se plnily marmeládou a rovněž pekly v troubě. Došlo i na bramborovou buchtu s krémem a čokoládovou polevou a samozřejmě nesměly v tomto menu chybět švestky a tak vznikl další koláč. 

 

Po celý čas  jsme si živě povídaly o dalších dobrotách, bábičky vzpomínaly na pochoutky ze svého dětství, donesly je i napsané pro nás a my jsme zase pro ně sepsaly ty z tohoto báječného dopoledne. U takového vaření se prý i zpívá a tak jsme si i zabroukaly, abychom nevzbouřily ostatní obyvatele domova. Ale ti, co nepekli přilákala vůně, která se šířila po chodbách. Sestřičky jednotlivé dobroty rozdělily na tácky a tak mohly ochutnat i ostatní co se přišly podívat.

Všem nám bylo moc fajn a tak zase někdy příště – znělo naše rozloučení s bábičkami z Domova Seniorů.

 


 

Pro zvětšení klikněte Pro zvětšení kliknětePro zvětšení klikněte Pro zvětšení klikněte