Dny pro rodinu

TISKOVÁ ZPRÁVA KRAJE VYSOČINA 
 
Ve Svratce na Žďársku se o uplynulém víkendu konalo první zastavení třídílné tour s názvem Den pro rodinu. Akce je koncipována jako mezigenerační setkání, které Kraj Vysočina organizuje ve spolupráci s regionální buňkou Českého svazu žen. „Společné aktivity mimo jiné přispívají k příznivému prorodinnému klimatu a podpoře soužití mezi generacemi,“ přibližuje radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál.
 
Součástí programu každého zastavení je soutěž rodinných družstev nazvaná Krásy každé generace. Soutěží a předvádí se v ní prarodiče, rodiče a jejich děti. Zapojit se mohou i další příbuzní. Klání zahrnuje pět disciplín. Zpívá se, prověřují se zručnost i vědomosti. „Smyslem soutěže je přiblížit rodinné a partnerské vztahy, poukázat na vzájemnou dělbu práce, soudržnost a pomoc. Zapojením třech generací má klání zdůraznit tradiční hodnoty rodiny a ukázat její význam v minulosti, současnosti i budoucnosti,“ doplňuje vedoucí krajského střediska Českého svazu žen na Vysočině Marie Bohuslavová.
 
Po prvním zastavení budou následovat další dvě. V neděli 24. května se Den pro rodinu uskuteční v Náměšti nad Oslavou. Tour se uzavře 20. června v Havlíčkově Brodě. Začátek je vždy od 14 hodin. Přihlásit se do soutěže je možné na www.cszvysocina.estranky.cz.
 
Pořádání Dnů pro rodiny je jednou z klíčových aktivit projektu Žijeme a pracujeme na Vysočině.
 
Marek Homolka, odbor sociálních věcí
Krajský úřad Kraje Vysočina
tel.: 564 602 813, e-mail: homolka.m@kr-vysocina.cz
 
 

  FOTOGALERIE je na Facebooku Krajské organizace ČSŽ.