Jirkov jede o 106: První akce přinesla téměř čtyřicet tisíc!

V Kulturním domě Jirkov se v sobotu 31. března sešli lidé, kteří chtěli pomoci  dobré věci. Společenský charitativní večer byl zahajovací akcí kampaně Jirkov  jede o 106, která podporuje nákup nového vozu pro občanské sdružení Prohandicap, jež zajišťuje dopravu postižených dětí z Jirkova do okolních škol. Akci  zorganizoval Český svaz žen a zúčastnili se jí nejen návštěvníci z Chomutovska,  ale i Mostecka a  Ústecka. Celkem se na charitativní akci vybralo 38 400 korun.


Akci svou účastí podpořili poslankyně Patricie Kotalíková i starosta Jirkova  Radek Štejnar. Velké poděkování tak patří jak samotným účastníkům akce, městu  Jirkov, tak i sponzorům, kterými jsou Asistenční centrum Most, a. s. Rydval z   Huntířova, Truhlářství Petr Vydarený z Droužkovic a chomutovské firmy L. A., Interiéry s. r. o. a HaL Reality Plus Chomutov.
 
K tanci hrál Miniband Tomáše Bitnera, vystoupila taneční skupina Farah a jako  host zazpívala a na kytaru zahrála Adéla Radimcová, loňská finalistka Porty. Všichni se dobře bavili a byla skvělá atmosféra.
 
 
Na výnosu večera se podílelo i Asistenční centrum Most. Na snímku jeho zástupkyně Šárka Marcilisová (vpravo) se symbolickým šekem, jirkovský starosta Radek Štejnar a předsedkyně o. s. Prohandicap Eva Šulcová.
 
(Alexandra Zdeńková - KRŽ Ústí n/L)