Blovické ženy se nenudí

Ženy v blovické ZO ČSŽ se věnují pestré činnosti. Od začátku roku jsme toho stihly opravdu hodně. První akcí byla přednáška nebo spíš povídání o bylinkách nadšené propagátorky paní Škalové. Již v únoru jsme přivolávaly jaro povídání o pěstování bylinek doma i na zahrádce, dostaly jsme i řadu receptů na využití bylinek a odcházely s nápady, které bylinky ještě začneme pěstovat.
 

Další akcí byly dvě přednášky z historie našeho regionu o husitství. Pozvaly jsme k tomu člověka nejpovolanějšího, historika muzea pana Josefa Koželuha. Dozvěděly jsme se spoustu zajímavých poznatků a nebylo to první ani poslední setkání s úžasnými vědomostmi pana Koželuha.
 
V březnu se pravidelně setkáváme na členské schůzi. Členky se dozvědí o proběhlých i připravovaných akcích, o hospodaření organizace a další zajímavosti a události v ČSŽ. Vždy ji připravujeme s dalším kulturním programem a v nějakém rázu, tentokrát zvítězil sportovní ráz. Na úvod nám předvedly orientální tance malé holčičky, které se je teprve učí, ale odměnu si určitě zasloužily. Pak přišly na řadu sportovní kreace. Každá členka si musí připravit něco k danému rázu. Některé se opravdu vydovádí (viz foto). Překvapením bývá i tajně připravené vystoupení. Tentokrát se předvedly členky Sokola, vždyť byla schůze ve sportovním rázu. Všechny se dobře bavily, nakonec si mohly i zatančit při harmonice.
 
Již tradiční akcí je oživení jarmarků na zámku. Velikonoční jarmark nemohl být bez načepených členek ČSŽ. Sklidily za to jako vždycky velkou pochvalu. S městem Blovice se vždy na jaře domlouváme na brigádě na úklid města. Zase jsme sebraly spoustu pytlů odpadků.
 
Rády jezdíme také do divadla. Letos jsme byly jen dvakrát, ale do konce roku se ještě volná představení v plzeňských divadlech určitě najdou, abychom mohly vyrazit za kulturními zážitky.
 
Rády také poznáváme naši krásnou zemi a již řadu let jezdíme na výlety. V květnu jsme se vypravily na Mostecko a navštívily Bílinu, zámek v Duchcově a rozsáhlý církevní komplex v Oseku. Protože jsou i výlety velmi oblíbenou činností, další výlet plánujeme v září.
 
A co chystáme? No přece pestrou činnost!
 
Za ZO ČSŽ Blovice Drahomíra Seidlová
 
 

 

Pro zvětšení klikněte na obrázek.