Rubrika Naše aktivity

| 0-10 | 10-20 | 20-25 |

Z aktivit roku 2009

Od počátku roku 2009 se v jednotlivých základních organizacích konají nejrůznější akce. Aktuálně nám fotky z akcí zaslaly ZO Chocenice, ZO Zbiroh a ZO Blovice. Navštivte naši fotogalerii.

Z aktivit roku 2008

V roce 2008 jsme se zaměřily na téma „ Paměť a věk“ . Projekt byl zaslán Nadaci Žena, grant jsme však nedostaly, proto bylo KRŽ schváleno uspořádání dvou víkendových seminářů na uvedené téma z prostředků KRŽ ....

Z aktivit roku 2007

V roce 2007 při příležitosti Mezinárodního dne žen nás navštívila delegace 16 čínských žen čele s velvyslankyní Čínské republiky v ČR paní PhDr. Huo Yuzhen. Zajistily jsme jim celodenní program. V dopoledních hodinách to byla návštěva ÚSP Zvíkovec a přijetí  vedením ústavu včetně prohlídky celého areálu včetně pracovních dílen, rehabilitačních a společenských prostor. Oběd byl zajištěn v salonku Plzeňského pivovaru a odpoledne se delegace zúčastnila krajské oslavy MDŽ v KD Peklo v Plzni. Členky delegace dostaly na památku od žen a děvčat z Domova Zvíkovecká kytička drobné vlastnoručně zhotovené dárky.

Krajské vzdělávací akce pro členky (2006)

Krajské vzdělávací akce pro členky jsou organizovány v rámci projektů Nadace Žena a v rámci rozpočtu Krajské rady žen (KRŽ).

V roce 2006 se uskutečnil projekt Nadace Žena na téma „ Ochrana spotřebitele“. Projektu se zúčastnilo celkem 108 žen, 68 na besedách v okresech a 40 na dvoudenním víkendovém semináři ve školícím zařízení hotelu Berounka v Liblíně. Jako lektoři byli přizvání odborníci ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce a  Sdružení obrany spotřebitelů Plzeň.. Všechny účastnice obdržely brožuru z edice ČSŽ na Pomoc ženám č. 7 „ Jak koupit a neprohloupit“....

Rok 2006 - poradenství pro ženy

V roce 2006 jsme kromě poradenství uspořádaly dva 6-ti denní motivační kurzy, založené na metodice „ Chci, mohu, umím“, v roce 2007 a 2008 byly kurzy zaměřené na využívání moderní techniky, práci na PC a využívání internetu, dále kurzy pro začínající podnikatelky, konzultační večery s odborníky -  socioložkou, psycholožkou, kariérovou a právní poradkyní.  

S potěšením můžeme konstatovat, že ženy naše služby, které poskytujeme zcela
zdarma, oceňují a rády se k nám vracejí.
Dobrou spolupráci máme s lektorkami – externími pracovnicemi z projektů, které s námi spolupracují i po ukončení projektů jako dobrovolnice.

 

| 0-10 | 10-20 | 20-25 |