Rubrika Naše aktivity

| 0-10 | 10-20 | 20-25 |

Den pro ženu v Plzni

Dne 25. května 2015 se konal v Plzni tradiční Den pro ženu.

 

Celokrajská akce se konala v konferenčním sále E-Centra v Guldenerově ulici v Plzni. Hlavní téma dne znělo "znáte své léky?" a bylo zaměřeno zejména na bezpečnost podávání léků, lékové interakce a duplicity. Podařilo se nám získat lektora MUDr. Michala Prokeše, odborníka ze společnosti Infopharm Praha. Společnost poskytla lektora bez nároku na honorář a to jako sponzorský dar naší organizaci, za což děkujeme. Vystoupení lektora a jeho prezentace bylo velmi zajímavé a poučné.Přítomné ženy se dozvěděly kromě mnoha zajímavostí i to, že si uživatelé léků mohou nechat udělat jejich analýzu na www.znamsveleky.cz. Do 2 dnů od zadání dotazu obdrží analýzu odborníka a informaci, zda léky jsou či nejsou ve vzájemné interakci a jakým bylinám a pokrmům by se při jejich užívání měli vyvarovat. V krajské kanceláři máme pro členky k dispozici prezentaci lékaře v elektronické i tištěné podobě. Milým hostem našeho setkání byla předsedkyně ČSŽ Praha Mgr. Jana Chržová, která hovořila o současných aktivitách svazu, probíhajících projektech, přípravě Kongresu žen, problematice násilí na ženách a petici na podporu ratifikace Istanbulské smlouvy ČR. Velmi zajímavé byly poznatky z její pracovní cesty s vládní delegací do New Yorku. Zpestřením programu byla kulturní vložka - taneční vystoupení členek ZO Blovice. Součástí setkání žen bylo i malé občerstvení včetně skvělých koláčků místní restaurace. Účast 65 žen.

Eva Drncová

Advent ve Zbirohu

ZO ČSŽ a ZŠ ve Zbirohu srdečně zvou na předvánoční výstavu

ke stažení


 

Informace pro členky

Jak již víte, čekají nás určité změny, které vyplývají z nového Občanského zákoníku a proto věříme, že jste si důsledně pročetly zpracovaj Žena třetího tisíciletí č. 3/2014, ktrý jste dostaly z Prahy. Do konce měsíce srpna jste měly odeslat Dotazník pro vnitrosvazovou evidenci všech organizačních jednotek.Věnujte pozornost také všem dalším informacím a nabídce školících seminářů. Další číslo zpravodaje bude obsahovat i doplněné Stanovy a pokyny k vedení účetnictví. Připomínáme, že si zpravodaj Žena třetího tisíciletí můžete objednat pro elektronické doručování na adrese : zpravodaj@csz.cz.

Oslavy MDŽ - Tatiná (7.3.2014)

Na oslavách MDŽ se letos sešlo sto účastnic. K poslechu hrála hudba základní umělecké školy Plzeň - Lochotín. Na fotkách je pár ukázek z programu, kde děti hrály na flétnu, dále například vystoupení tanečního kroužku, vystoupení dětí ZŠ Ledce - centrum tance a stepu. Každá žena dostala při příchodu malý dáreček - upečené perníkové srdce a háčkované srdíčko - vše vyrobily členky svazu žen ZO Tatiná. Akce se opravdu moc povedla, ženy odcházely spokojené a nadšené. Máme z toho moc dobrý pocit.

Loulová - předsedkyně ZO ČSŽ Tatiná (okres Plzeň-sever)
 
Malá fotogalerie zde.

 

Předvánoční čas v ZO ČSŽ Tatiná

Dne 2. prosince 2012 v obci Tatiná jsme rozsvítily vánoční stromek. Ženy nacvičily s dětmi krátké pásmo básní a písní s vánočním motivem, uvařily pro všechny přítomné svařák a upekly vánoční cukroví, které se rozdávalo při akci. Nakonec přišel i Mikuláš a čert a rozdal přítomným dětem mikulášský balíček!
 
Podívejte se na naší malou galerii, která obsahuje i fotky z prodejních vánočních trhů: galerie.
 

 

Zpráva za rok 2011

Tradičně začátkem nového roku hodnotíme právě uplynutý rok. Je tomu tak i letos i když hodnocení na právě probíhajících okresních konferencích je ve sjezdovém roce podrobnější a zabývá se činnosti celého končícího volebního období.

Blovické ženy se nenudí

Ženy v blovické ZO ČSŽ se věnují pestré činnosti. Od začátku roku jsme toho stihly opravdu hodně. První akcí byla přednáška nebo spíš povídání o bylinkách nadšené propagátorky paní Škalové. Již v únoru jsme přivolávaly jaro povídání o pěstování bylinek doma i na zahrádce, dostaly jsme i řadu receptů na využití bylinek a odcházely s nápady, které bylinky ještě začneme pěstovat.
 

Odpoledne věnované ženám

V pátek 20. května 2011 se konala v Plzni v E-Centru krajská akce s názvem "Den pro ženu".Na akci byly pozvány členky z celého kraje a řada hostů. Milými hosty byly předsedkyně ČSŽ Mgr. Jana Chržová, předsedkyně správní rady Nadace Žena PhDr. Jiřina Radová, členka krajského zastupitelstva Saša Nágrová a dále delegace naší partnerské organizace  Domova Zvíkovecká kytička v čele s ředitelkou PaedDr. Janou Českou.

Více...

 

Připravujeme k 10. výročí Nadace Žena

Krajská rada žen Plzeňského kraje připravuje na 20. září 2010 celokrajskou akci k 10. výročí založení Nadace Žena. Akce se uskuteční v prostorách E-Centra v Plzni, Guldenerově ulici  17.

Připravujeme krajský víkendový seminář

Krajská rada žen Plzeňského kraje připravila na rok 2010 projekt na téma " Finanční hospodaření rodiny aneb jak se nenechat zaskočit". Přestože nám nebyl Nadací Žena poskytnut grant, víkendové setkání žen z celého kraje uspořádáme. 

| 0-10 | 10-20 | 20-25 |