Rubrika Naše aktivity

| 0-10 | 10-20 | 20-23 |

Dny pro rodinu

TISKOVÁ ZPRÁVA KRAJE VYSOČINA 
 
Ve Svratce na Žďársku se o uplynulém víkendu konalo první zastavení třídílné tour s názvem Den pro rodinu. Akce je koncipována jako mezigenerační setkání, které Kraj Vysočina organizuje ve spolupráci s regionální buňkou Českého svazu žen. „Společné aktivity mimo jiné přispívají k příznivému prorodinnému klimatu a podpoře soužití mezi generacemi,“ přibližuje radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál.
 
Součástí programu každého zastavení je soutěž rodinných družstev nazvaná Krásy každé generace. Soutěží a předvádí se v ní prarodiče, rodiče a jejich děti. Zapojit se mohou i další příbuzní. Klání zahrnuje pět disciplín. Zpívá se, prověřují se zručnost i vědomosti. „Smyslem soutěže je přiblížit rodinné a partnerské vztahy, poukázat na vzájemnou dělbu práce, soudržnost a pomoc. Zapojením třech generací má klání zdůraznit tradiční hodnoty rodiny a ukázat její význam v minulosti, současnosti i budoucnosti,“ doplňuje vedoucí krajského střediska Českého svazu žen na Vysočině Marie Bohuslavová.
 
Po prvním zastavení budou následovat další dvě. V neděli 24. května se Den pro rodinu uskuteční v Náměšti nad Oslavou. Tour se uzavře 20. června v Havlíčkově Brodě. Začátek je vždy od 14 hodin. Přihlásit se do soutěže je možné na www.cszvysocina.estranky.cz.
 
Pořádání Dnů pro rodiny je jednou z klíčových aktivit projektu Žijeme a pracujeme na Vysočině.
 
Marek Homolka, odbor sociálních věcí
Krajský úřad Kraje Vysočina
tel.: 564 602 813, e-mail: homolka.m@kr-vysocina.cz
 
 

  FOTOGALERIE je na Facebooku Krajské organizace ČSŽ. 

 

Advent na Vysočině

Nejlepší přehled o předvánočních akcích na Vysočině získáte z jejich stránek na Facebooku.

 

Český svaz žen z Květinova u Havlíčkova Brodu ve spolupráci se Sborem dobrovolných hasičů pořádají předvánoční akci, která se bude konat 7. prosince 2014. Bude to současně i poděkování odstupujícímu starostovi obce za jeho podporu našim spolkům. Akce se koná ve prospěch základní školy ve Věži. Pozváni na ni jsou vedle našich občanů i starostové okolních vsí a zástupci venkovských škol, které navštěvují naše děti.


 

ČSŽ Vysočina spouští vlastní stránky

Aktuální informace z organizací Českého svazu žen v kraji Vysočina naleznete od nynějška na samostaných webových stránkách!

 

Kraj Vysočina

 


 

Informační a poradenské centrum Havlíčkův Brod

 

 

Informační a poradenské centrum Vysočina ČSŽ o.s.  (InPc) vzniklo v roce 2005 jako součást projektu "Modelový program podpory slaďování profesního a rodinného života - kraj Vysočina" (MOPPS). Veškeré aktivity InPc jsou pro všechny uživatele poskytovány ZDARMA.

 

Aktuální informace o termínechz kurzů, pooradenství atp. naleznete na webových stránkách InPc:  http://www.inpc.estranky.cz/

 


 

Komunální volby 2010

Do komunálních voleb 2010 u nás vstupují dvě nezávislá sdružení tvořené výhradně ženami, z nichž řada z nich je členkami ČSŽ.

 

Seznamte se s nimi na jejich web stránkách (stačí kliknout na obrázek):

 

Ženy za Brod

 

 


 

Vyměňte poslance za poslankyně!!!

Politici přicházejí před blížícími se parlamentními volbami s nápady na změnu jejich pravidel. Zatímco sociální demokraté chtějí, aby se pořadí na kandidátkách dalo víc ovlivňovat preferenčními hlasy, opačný cíl má skupina poslanců ODS. Jejich návrh už ve sněmovně leží. Poslední dobou přibývá různých skupin s návody koho preferovat a koho ne. Ať už je to skupina volte poslední 4, nevolte parlamentní strany, nebo nevolte dinosaury či výzvy některých umělců. Za těmito skupinami stojí většinou příznivci nebo odpůrci jednotlivých stran. Asi se všichni shodneme na tom, že je potřeba něco změnit . Do české politiky musí přijít nová krev. Do české politiky musí konečně silně promluvit ženy. Do české politiky se musí dostat lidé, který chtějí upřímně změnit současnou nenávistnou situaci.

 

Pozvánky na vánoční akce !

 

Pozvánka ZO Věcov Pozvánka ZO Velké Meziříčí
Pro zvětšení klikněte Pro zvětšení klikněte

 

Pro zvětšení klikněte na obrázek !!


 

Rozrochatec - Pozvánka na Jablkobraní

Pro zvětšení obrázku klikněte

ZO Rozsochatec - Přírodní mýdla z Mýdlárny Rubens

V neděli 8.11.09 krátce po obědě zajistily členky ZO ČSŽ v Rozsochatci pro občany zajímavou prezentaci manželů Hrachovcových o přírodních mýdlech, která vyrábějí ve své Mýdlárně Rubens. Název mýdlárny vznikl od "Růžové" ulice, ve které v Arnolticích u Děčína firma sídlí.

Ohlédnutí za akcí Čistá Vysočina

V dubnu se ZO Lípa, Perknov a Rozsochatec zapojily do aktivity krajského úřadu s názvem „Čistá Vysočina“, která proběhla ve dnech 20. - 26. dubna 2009. Akce oslavující světový Den Země byla zaměřena na úklid veřejných prostranství, přilehlých ploch komunikací a přírody Vysočiny. Aktivity se účastnilo více než stovka subjektů resp. přes šest tisícovek lidí. V rámci akci bylo sesbíráno na 30 tun separovaného odpadu. ...
| 0-10 | 10-20 | 20-23 |