Rubrika Naše aktivity

| 0-10 | 10-20 | 20-21 |

Advent v Rožnově

 Spolek rožnovských žen pořádá výstavu Kouzlem adventního času

 


 

Reakce rožnovských žen na neštěstí ve Frenštátě pod Radhoštěm

Výbuch domu ve Frenštátě p. R. všem vyrazil dech, málem se zastavil čas… Co se to jen u nás děje? Ženy ze Spolku rožnovských žen prožívaly tu hrůzu s postiženými, vždyť je to naše sousední město, máme tam přátele, rodinu, spolupracovníky.  Ihned jsme zorganizovaly sbírku, letáček dostaly všechny naše členky. Spojily jsme se s p. ředitelkou Charity ve Frenštátě p. R. a věděly jsme, co se již nepotřebuje a naopak – co je třeba pro rodiny, kterým nezůstalo vůbec nic.

 

Celý článek:

Již tradiční akce Ženy ženám ? 8. 3. 2013 Rožnov pod Radhoštěm

Ať si kdo chce co chce říká o MDŽ, ženy ze Spolku rožnovských žen od r. 1991 tento svátek slaví. A jak? Vždy si pozveme významnou ženu z Rožnova p. R. nebo okolí, která s láskou dělá něco, čím potěší nejen sebe, ale i ostatní. A jaké byly oslavy letos?

 

Čtěte zde:

Pozvánka na oslavy MDŽ do Rožnova pod Radhoštěm

Srdečně Vás zveme na slavnostní setkání členek Spolku rožnovských žen, které se koná pod tradičním názvem

Ž E N Y     Ž E N Á M


Uskuteční se u příležitosti MDŽ v pátek 8. 3. 2013 v 16.30 hodin  (změna původního termínu) a to v jídelně Střední školy zemědělské a přírodovědné v Rožnově pod Radhoštěm.

Celá pozvánka ke stažení.


 

Výstava Kouzlem adventního času

ČSŽ – Spolek rožnovských žen Vás srdečně zve na výstavu „KOUZLEM ADVENTNÍHO ČASU“.
 
KDE?    VE SPOLEČENSKÉM DOMĚ ROŽNOV P. R.
KDY?     V PÁTEK    18. 11. 2011 – 9 – 17 HODIN
       V SOBOTU 19. 11. 2011 – 9 – 17 HODIN
       V NEDĚLI   20. 11. 2011 – 9 – 14 HODIN
 
Vystaveny budou práce našich žen: vánoční aranžmá – adventní věnečky, svícny, různé zápichy a jiné vánoční vazby, ale také zdobené perníčky, ruční práce a další maličkosti. Koutek domácích Betlémů bude nedílnou součástí výstavy.
 
VYSTAVENÉ ARANŽMÁ I VÝROBKY ŽEN SI MŮŽETE ZA PŘIJATELNOU CENU ZAKOUPIT.
 
Vstupné dobrovolné. Pozvánku si lze stáhnout zde.
 

 

Den Země

Město Zlín pořádá každoročně akci pro veřejnost zaměřenou na ekologii a ochranu přírody  „ Dny země“, letos se konala od 9.4. do 1.5.2011. ČSŽ Zlín – ORŽ, tento projekt také podpořila. Ve spolupráci s o.s. „Kamarád Nenuda" dne 28.4.2011. Pod heslem: „Zasaď si svůj strom“ zasadily ženy s dětmi rostlinky do květináčků, které si děti samy polepily, nebo pomalovaly, pak jen daly hlínu a cibulky rostlinek. Dětem byly vysvětlovány zásady ekologie a ochrany přírody a připomenuta povinnost starat se o zasazenou rostlinu.
 

Kurz ve Slavičíně

Kurz "Senioři komunikují" proběhl ve Slavičíně ve  dnech 13. - 16. září. Zúčastnilo se ho 10 členek ČSŽ. Kurz byl podpořen Nadačním fondem manželů Livie a Václava Klausových. 

 

 


 

Setkání tří generací

V pátek 22. 10. 2010 odpoledne se zaplnil sál Společenského domu v Rožnově p. R. členkami Spolku rožnovských žen a jejich hosty. A cože vlastně bylo to SETKÁNÍ TŘÍ GENERACÍ?  Jak k tomuto setkání vůbec došlo?
 
Dnešní doba je velmi uspěchaná, máme na sebe velice málo času. Zvláště v rodinách, kde jsou děti musí často ženy být v práci více než je zdrávo, nároky jsou veliké. Potom dochází k tomu, že jsou nervózní jak dospělí, tak děti. Vztahy mezi generacemi se zhoršují jak v rodinách, tak na pracovištích. Diskutuje se o mezilidských vztazích. Jak je zlepšit? Všechny ženy, matky i babičky denně usilují o to, aby mezi námi byly vztahy plné citu, lásky a úcty. A jak na to? Právě to mělo naznačit naše SETKÁNÍ TŘÍ GENERACÍ.
 

SLAVNOSTNÍ ODPOLEDNE PRO ŽENY SPOLKU

V pátek 18. června 2010 zamířila velká část žen z ČSŽ - Spolku rožnovských žen ke Společenskému domu v Rožnově pod Radhoštěm. A budete se divit proč. Konalo se tu poučné a přitom pohodové odpoledne se dvěma milými hosty – paní PaedDr. Mgr. Věrou Facovou a panem PhDr. Danielem Drápalou Ph.D.
A o čem se povídalo?
| 0-10 | 10-20 | 20-21 |