wildwins office 2016 key Office 2016 Product Key Office Professional Plus 2016 Key validkeyshop windows 10 Professional key sale Windows 10 Home Key Office Professional Key sale buy Office Professional 2013 Key Český svaz žen

Rubrika Naše aktivity

A je to tady, zahájení 9. roku činnosti "Novobělských babiček"

Ty “Novobělské babičky“ kdo by je neměl rád, dovedou potěšit, také i rozesmát.

Tvářičky sice samá vráska, z očí jim ale čiší láska,

chtějí vás pobavit a také rozesmát…

 

…zpíváme v kulturních programech při jednotlivých vystoupeních. Písničky vycházejí z názoru účastníků v Moravskoslezském kraji, kam nás senioři, ale i obecní úřady s naším programem pozvou. A že náš program je to „pravé ořechové“, co se seniorům líbí, dokumentuje již 105. vystoupení, vždy s velkým úspěchem. V některých místech byla naše návštěva 2 i 3x.

 
Nelze hodnotit jednotlivé návštěvy. Všichni k nám byli vstřícní, spokojenost byla vidět z jejich úsměvů a velikého potlesku, a to jak v Moravskoslezském kraji, tak i na Slovensku. O kladné hodnocení naši činnosti svědčí skutečnost, že Svaz důchodců ČR nám předal „Pamětní list za dlouholetou obětavou činnost“. Ale i na Slovensku krajská organizace Jednoty důchodců Žilinského kraje nás ocenila. „Děkovným listem za účast na 5. ročníku krajských přehlídek pěveckých souborů v Dolním Kubíně“.

 

Nelze zapomenout ani např. na naši účast v Libhošti, Staré Vsi, Paskově, Brušperku, Krmelíně, Sednici, Žabni, hotelu AKORD Ostrava-Hrabůvka, v Petřkovicích, Pustkovci – kde jsme byly u příležitosti soutěže seniorů ve sportovním klání, čemuž odpovídal i připravený program. Také moc rády vzpomínáme na účast v Krásném Poli, Novém Jičíně a v řadě ostatních obcí, což nelze vše vyjmenovat. Skutečnost ale je, že jsme vždy odjížděly k maximální spokojenosti všech hostů. Musím ještě připomenout návštěvu v Rybí, kam jsme byly pozvány na oslavu Zlaté svatby manželů Matějkových. I tam byl program připravený opět na aktuální tematiku. Na závěr babička Matějková doslova řekla: „Vaše vystoupení byl nejkrásnější dárek ze všech dárků – moc nás to potěšilo“. Ale i účast v ZŠ v Nové Běle u příležitosti 140. výročí založení školy byl vedením školy velmi kladně zhodnocen. Naše přítomnost s aktuálním programem byla vidět na všech vánočních a velikonočních výstavkách, setkání jubilantů 70 a 75 roků, ale rovněž na akci novobělských senioru při zakončení roku. Každá akce je včetně fotodokumentace zaznamenána v našich kronikách a je zajímavé vrátit se několik let zpátky, např. na slavnosti novobělských rodáků v roce 2006, 2007, 2008.

 

Oslavy MDŽ v Moravskoslezském kraji

Naše Krajská rada žen tento svátek oslaví na rozšířeném zasedání které se bude konat 11.3.2010 v budově Hotelového domu Paskov ve Frýdku – Místku. I ORŽ a ZO ČSŽ si tento svátek připomenou a oslaví dle svých možností.

ZO ČSŽ Václavovice  dne 1.března udělala pro své členky hezké odpoledne,kde zpívaly i Havířovské babky.V tento den ORŽ Frýdek –Místek ve spolupráci z místní KSČM měla v kině Vlast vystoupení dětí z mateřské školky a promítání filmu Líbáš jak bůh.Všem přítomným se to hodně líbilo.

Napsali o nás

TV Portály - Nový Jičín, 18.5.2009: Svaz žen představil práci svých členek

Žena v akci - takto netradičně se jmenovala výstava tvorby členek Českého svazu žen z Moravkoslezského kraje. Do sálu Fojtství v Libhošti se podařilo shromáždit nejen dekorativní předměty či ozdoby, ale také kroje či ručně zpracovanou květinovou výzdobu .... celý článek a navíc i VIDEO naleznete zde.


 

Žena v akci

 

Krajská rada žen Moravskoslezského kraje, Okresní rada žen  Nový Jičín si vás dovoluje pozvat na výstavu pořádanou na Fojtství  v Novém Jičíně , Libhošti ve dnech 30. dubna 2009 -  3. května 2009 pod  názvem Žena v akci.  Vernisáž výstavy bude ve čtvrtek 30. dubna 2009 v 16 hodin.

Důležitév 17 hodin  “ Slet čarodějnic“ a pasování do  “Cechu čarodějnic “ .

 

Plné znění pozvánky (pdf)

Pro zvětšení klikněte