Rubrika Naše aktivity

A je to tady, zahájení 9. roku činnosti "Novobělských babiček"

Ty “Novobělské babičky“ kdo by je neměl rád, dovedou potěšit, také i rozesmát.

Tvářičky sice samá vráska, z očí jim ale čiší láska,

chtějí vás pobavit a také rozesmát…

 

…zpíváme v kulturních programech při jednotlivých vystoupeních. Písničky vycházejí z názoru účastníků v Moravskoslezském kraji, kam nás senioři, ale i obecní úřady s naším programem pozvou. A že náš program je to „pravé ořechové“, co se seniorům líbí, dokumentuje již 105. vystoupení, vždy s velkým úspěchem. V některých místech byla naše návštěva 2 i 3x.

 
Nelze hodnotit jednotlivé návštěvy. Všichni k nám byli vstřícní, spokojenost byla vidět z jejich úsměvů a velikého potlesku, a to jak v Moravskoslezském kraji, tak i na Slovensku. O kladné hodnocení naši činnosti svědčí skutečnost, že Svaz důchodců ČR nám předal „Pamětní list za dlouholetou obětavou činnost“. Ale i na Slovensku krajská organizace Jednoty důchodců Žilinského kraje nás ocenila. „Děkovným listem za účast na 5. ročníku krajských přehlídek pěveckých souborů v Dolním Kubíně“.

 

Nelze zapomenout ani např. na naši účast v Libhošti, Staré Vsi, Paskově, Brušperku, Krmelíně, Sednici, Žabni, hotelu AKORD Ostrava-Hrabůvka, v Petřkovicích, Pustkovci – kde jsme byly u příležitosti soutěže seniorů ve sportovním klání, čemuž odpovídal i připravený program. Také moc rády vzpomínáme na účast v Krásném Poli, Novém Jičíně a v řadě ostatních obcí, což nelze vše vyjmenovat. Skutečnost ale je, že jsme vždy odjížděly k maximální spokojenosti všech hostů. Musím ještě připomenout návštěvu v Rybí, kam jsme byly pozvány na oslavu Zlaté svatby manželů Matějkových. I tam byl program připravený opět na aktuální tematiku. Na závěr babička Matějková doslova řekla: „Vaše vystoupení byl nejkrásnější dárek ze všech dárků – moc nás to potěšilo“. Ale i účast v ZŠ v Nové Běle u příležitosti 140. výročí založení školy byl vedením školy velmi kladně zhodnocen. Naše přítomnost s aktuálním programem byla vidět na všech vánočních a velikonočních výstavkách, setkání jubilantů 70 a 75 roků, ale rovněž na akci novobělských senioru při zakončení roku. Každá akce je včetně fotodokumentace zaznamenána v našich kronikách a je zajímavé vrátit se několik let zpátky, např. na slavnosti novobělských rodáků v roce 2006, 2007, 2008.

 

Oslavy MDŽ v Moravskoslezském kraji

Naše Krajská rada žen tento svátek oslaví na rozšířeném zasedání které se bude konat 11.3.2010 v budově Hotelového domu Paskov ve Frýdku – Místku. I ORŽ a ZO ČSŽ si tento svátek připomenou a oslaví dle svých možností.

ZO ČSŽ Václavovice  dne 1.března udělala pro své členky hezké odpoledne,kde zpívaly i Havířovské babky.V tento den ORŽ Frýdek –Místek ve spolupráci z místní KSČM měla v kině Vlast vystoupení dětí z mateřské školky a promítání filmu Líbáš jak bůh.Všem přítomným se to hodně líbilo.

Napsali o nás

TV Portály - Nový Jičín, 18.5.2009: Svaz žen představil práci svých členek

Žena v akci - takto netradičně se jmenovala výstava tvorby členek Českého svazu žen z Moravkoslezského kraje. Do sálu Fojtství v Libhošti se podařilo shromáždit nejen dekorativní předměty či ozdoby, ale také kroje či ručně zpracovanou květinovou výzdobu .... celý článek a navíc i VIDEO naleznete zde.


 

Žena v akci

 

Krajská rada žen Moravskoslezského kraje, Okresní rada žen  Nový Jičín si vás dovoluje pozvat na výstavu pořádanou na Fojtství  v Novém Jičíně , Libhošti ve dnech 30. dubna 2009 -  3. května 2009 pod  názvem Žena v akci.  Vernisáž výstavy bude ve čtvrtek 30. dubna 2009 v 16 hodin.

Důležitév 17 hodin  “ Slet čarodějnic“ a pasování do  “Cechu čarodějnic “ .

 

Plné znění pozvánky (pdf)

Pro zvětšení klikněte