wildwins office 2016 key Office 2016 Product Key Office Professional Plus 2016 Key validkeyshop windows 10 Professional key sale Windows 10 Home Key Office Professional Key sale buy Office Professional 2013 Key Český svaz žen

Rubrika Naše aktivity - Praha

| 0-10 | 10-14 |

Advent v Praze

Krajská rada žen srdečně zve:


 

Praha - pozvánka na adventní posezení

Tradiční adventní posezení pořádá KRŽ Praha 30.listopadu od 10 hodin v Kounicově paláci.
 
 
 

 

Výlet do Mariánských Lázní, Františkových Lázní a okolí

Zájezd do Mariánských Lázní, Františkových Lázní a okolí - ve dnech 10.+11.6.2011 Již po třetí se sjely zástupkyně ze všech našich okresů na dvoudenní výlet. Bylo nás tentokrát „hodně“ - 113 žen a 1 a ½ muže / jeden chlapec /. Měli jsme dva autobusy, jeden menší naplnil okres Mladá Boleslav /č.2./, ve druhém zbývající okresy /č.1/. Autobus č.2 měl první zastávku s prohlídkou překrásného zámku Bečov nad Teplou. Účastníci v autobuse č.1 si prohlédli nádherný klášter Teplá, perlu mezi památkami. Společně jsem se sešli až v Mariánských Lázních, kde na nás čekali průvodci a celá skupina vyrazila na prohlídku lázeňských kolonád a překrásných parků. Následně jsem se ubytovali všichni v hotelu a do společné večeře jsme měli volný program.

Adventní setkání

Krajská rada žen Praha vás srdečně zve na KAŽDOROČNÍ ADVENTNÍ SETKÁNÍ  V sobotu 4. prosince od 1O:00 do 15:00 hod. Pozvánka ke stažení zde.

Praha - Pozvánka na Svátky jara

 

  Pro tisk klikněte na text / obrázek.


 

Pražanka březen 2010

PRAŽANKA ZPRAVODAJ ČESKÉHO SVAZU ŽEN PRO OBLAST PRAHY
březen 2010

Se vstupem do dalšího roku třetího tisíciletí se opět hlásíme s novým číslem PRAŽANKY. Přejeme Vám v tomto roce, který jistě nebude pro nás lehký, hodně optimizmu, vytrvalosti a hlavně pevné zdraví. V letošním roce vzpomínáme 100.výročí ustanovení 8.března, jako Mezinárodního dne žen. Myšlenka dne žen započala již v roce 1907 na prvním sjezdu socialistek ve Stuttgartu, kde rakouská delegátka vystoupila s návrhem, aby se ženy v určitý den roku veřejně scházely a žádaly volební právo. Mezinárodní den žen ustanovila až 2. mezinárodní konference žen v roce 1910 v Kodani, jíž se zúčastnilo 100 delegátek ze 17 zemí. Konference určila 8.březen za den boje žen za sociální a politické zrovnoprávnění, za mezinárodní solidaritu proti militarismu a válce. Datum nebylo zvoleno náhodně, nýbrž na počest prvního organizovaného vystoupení žen z krejčovských a textilních dílen v New Yorku, proti vykořisťování a diskriminaci. Heslem bylo „Chléb a růže“ - chléb symbolizoval ekonomické jistoty a růže lepší hodnoty života. Po prvé se ženy v rámci MDŽ sešly v roce 1911 v Německu, Rakousko-Uhersku, Švýcarsku, Dánsku a v Americe. Žádaly právo na práci a skoncování s diskriminací. Rovněž vyjádřily požadavek na aktivní volební právo.V českých zemích získaly ženy i za podpory politiků, včetně T.G.Masaryka, volební právo již v roce 1918. Od roku 1920 bylo zakotveno v ústavě. V mnoha státech si ženy počkaly ještě déle.

Advent 2009

ADVENTNÍ POSEZENÍ V KOUNICKÉM PALÁCI  5.12.2009
 
Jako každý rok jsme se opět sešly, tentokrát na Mikuláše, v prostorách Kounicova paláce v Praze, abychom si společně v klidu a pohodě odpočinuly od předvánočního shonu. I přes chřipkovou epidemii se nás sešlo přes osmdesát členek i rodinných příslušníků. Vedle Pražaček přijely i členky z jiných okresů. Pražská předsedkyně, Pavlína Krbcová, celou akci zahájila přivítáním hostů a následnou, zajímavou přednáškou na téma: Vánoční zvyky a tradice. Následovalo velmi pěkné vystoupení dětského uměleckého souboru „Sluníčko“. Zatančili nám „countri tance“. Bylo to něco zcela jiného, než nač jsem zvyklé. Všem se nám to líbilo a děti odcházely s velkým potleskem. Celým programem nás provázela živá hudba „ Duo Jimi“. Jako vždy jsme měly občerstvení a závěrem nechyběla ani bohatá tombola. Přejeme všem klidné a pohodové Vánoční svátky a již nyní se těšíme, až Vás všechny opět uvítáme na jaře v Kounickém paláci v Praze, tentokrát na oslavě „Svátků jara.“
 
Milena Tenczová - vedoucí krajského střediska Praha

ZO ČSŽ Praha 3 - Pozvánka

Český svaz žen, ZO ČSŽ Praha 3 zve na autogramiádu nové knihy MARIE RIVAI, která se bude konat 13.10.2009 v Kaunickém paláci (začátek v 17 hod.).

 

Podrobnosti v pozvánce (v PDF).

 


 

| 0-10 | 10-14 |