Rubrika Česká prezidentka

Aktuální informace

 

Pro průběžné aktuální informace sledujte web České prezidentky!

7. Sympozium České prezidentky - 20.6.2015

Na závěr Kongresu žen 2015  si nenechte ujít již 7. Sympozium České prezidentky. Již tuto sobotu 20.6. od 19:00 v Národním domě na Vinohradech.
 
Hostky:
 
  • Kateřina Krejčí (publicistka)
  • Eva Vondráková (psycholožka, předsedkyně Společnosti pro talent a nadání) 
  • Alena Gajdůšková (bývalá místopředsedkyně Senátu, odborná mluvčí ČSSD pro vědu, výzkum a inovace)
  • Milena Bartlová (kunsthistorička)
  • Kateřina Valachová (ministryně školství, v jednání)
Česká prezidentka je neformální skupina žen zajímající se o politiku a věci veřejné. Svými pravidelnými sympozii zviditelňuje výrazné ženské osobnosti, a nepřímo tak pracuje ve prospěch první české prezidentky či premiérky.
 
Více zde.
 
Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz
 

 

6. Sympozium České prezidentky - pozvánka

Zveme Vás na 6. Sympozium České prezidentky, které se letos koná v úterý, 23. října od 18 hodin v Centru současného umění DOX v Holešovicích  Praze 7, jako součást konference Forum 2000. Máme potvrzenu účast zajímavých hostek, mezi kterými jsou i reálné kandidátky na prezidentský post. 
 

50 nejvýznamnějších českých (žijících) ženských osobností - anketa

Nezávislé uskupení Česká prezidentka chce s Vaší pomocí sestavit seznam 50 nejvýznamnějších (žijících) ženských osobností, které svým celoživotním (dosavadním) úsilím prospívají širší české společnosti, a mohly by proto aspirovat na prezidentskou funkci.
Dotazník může vyplnit osoba starší 15 let.

Více informací o průzkumu naleznete na: http://ceska-prezidentka.webnode.cz/news/medailonky/


 

Publicistická soutěž České prezidentky

U příležitosti historicky první přímé prezidentské volby vypisuje nezávislé uskupení Česká prezidentka publicistickou soutěž, která potrvá od července 2012 do května 2013. Cílem je umožnit jednak profesionálně píšícím novinářkám či novinářům, studentkám/studentům žurnalistiky, ale i ostatním autorům/autorkám věnovat se zaostřeněji (nezřídka z opomíjených úhlů) stopám, jež zanechávají ženské osobnosti v české politické krajině, a úzce souvisejícím tématům.

Tiskové prohlášení ČP: Šance na zvolení první ženy do čela státu se zvýšila

Nezávislé nadstranické sdružení Česká prezidentka vítá přímou volbu budoucí hlavy státu a upozorňuje na dostatek kandidátek - žen, které by se mohly o prezidentský post ucházet. Zákon o přímé volbě dává větší naději na zvolení první české prezidentky. Pokud bude prezidentská kampaň vedena regulérně, ženy by měly vyšší šanci než v předchozích volbách, kdy se post prezidenta stával handlem politických stran.
 

 

Pozvánka na 5. ročník Sympozia České prezidentky

Dovolujeme si Vás co nejsrdečněji pozvat na jubilejní, páté sympozium.  Místo a čas konání jsou již definitivní. Letošní ročník proběhne 25. října od 18 hodin opět v Kounickém paláci (Panská 7, Praha 1), kde si budete moci v prezidentském projevu poslechnout Milenu Vicenovou, Evu Zamrazilovou, Ivu Holmerovou, Adrianu Krnáčovou a Alexandru Brabcovou. Pořadem bude letos provázet Jana Šmídová, redaktorka ČRO 6, která sama vystoupila na 3. Sympoziu. 
 
Na přípravě jubilejního ročníku spolupracujeme s partnerskými organizacemi Business and Professional Women, Fórem 50 %  a Českým svazem žen.
 
Na viděnou 25. října v Kounickém paláci se těší
 
přípravný výbor České prezidentky
 
 
 
 

 

Česká prezidentka - 4. sympozium

Šest  žen představí svou vizi budoucnosti České republiky
 
Praha (21. října 2010) – Šest žen přednese svůj „prezidentský“ projev v pražském Kaunickém paláci  26. října 2010 od 18 hodin. 
 
Akce, která se již počtvrté koná pod názvem Sympozium České prezidentky, se uskuteční v blízkosti oslav 92. výročí vzniku samostatného Československa. V politice chybí vůle tvořit celospolečenský konsenzus o tom, jaký si přejeme – z dlouhodobého hlediska - rozvoj České republiky. Chybí v ní i ženy. Tyto dva nedostatky se snaží svou občanskou iniciativou kompenzovat nezávislé a nadstranické uskupení Česká prezidentka, které každý rok zve několik významných osobností s nabídkou promluvit v délce asi 15 minut před stohlavým publikem na téma: „Co je dobré pro naši zemi a kam by měla směřovat“, jež jinak dojde na přetřes jen jedenkrát za pět let.