Rubrika Naše aktivity - SK

| 0-10 | 10-17 |

Webové stránky

 

ČSŽ Středočeský kraj spustil vlastní webové stránky na adrese :  www.stredocesky.estranky.cz.

 


 

Nový zpravodaj SK

Nové číslo Zpravodaje Krajské rady žen Středočeského kraje si můžete stáhnout zde

Zpravodaj - červen 2011

ZPRAVODAJ - červen 2011

Vzpomínka

Po zákeřné nemoci,ve věku 72 let nás 17.2.2011 opustila vzácná žena, paní Olga Nekvasilová Dlouhá léta pracovala v Českém svazu žen. Pro své organizační schopnosti, pracovitost a dobré srdce se zapsala do paměti nejen žen ČSŽ, ale i ostatních občanů Kutné Hory. Pomáhala uskutečňovat akce pro děti a jejich rodiče, organizovala besedy a přednášky s ženskou tématikou, spoluorganizovala výměnné poznávací zájezdy pro ženy z jiných okresů a naše návštěvy zase u nich. Nelze vyjádřit slovy záběr její práce. Přitom byla ke všem laskavá, pozorná obětavá a raději vždy více dávala než přijímala .Budeme na ni s úctou vzpomínat. Její ochod nás bolí o to více ,že odešla uprostřed činorodé práce s pocitem, že musí ještě hodně věcí dokončit. Čest její památce! Okresní rada žen Kutná Hora 1.března 2011 nás navždy opustila úžasná žena, dlouholetá členka ČSŽ a předsedkyně okresu Praha ? východ paní Vlasta Nováková. V našich srdcích zůstane navždy! Milena Tenczová ved. K.S. 

Výlet do Mariánských Lázní, Františkových Lázní a okolí

Zájezd do Mariánských Lázní, Františkových Lázní a okolí - ve dnech 10.+11.6.2011 Již po třetí se sjely zástupkyně ze všech našich okresů na dvoudenní výlet. Bylo nás tentokrát „hodně“ - 113 žen a 1 a ½ muže / jeden chlapec /. Měli jsme dva autobusy, jeden menší naplnil okres Mladá Boleslav /č.2./, ve druhém zbývající okresy /č.1/. Autobus č.2 měl první zastávku s prohlídkou překrásného zámku Bečov nad Teplou. Účastníci v autobuse č.1 si prohlédli nádherný klášter Teplá, perlu mezi památkami. Společně jsem se sešli až v Mariánských Lázních, kde na nás čekali průvodci a celá skupina vyrazila na prohlídku lázeňských kolonád a překrásných parků. Následně jsem se ubytovali všichni v hotelu a do společné večeře jsme měli volný program.

Krajský seminář 2010

KRAJSKÝ SEMINÁŘ 2010: „Finanční hospodaření rodin“
pátek 12. listopadu a sobota 13. listopadu
v Kounicově paláci, Panská 7, Praha 1
 
Krajská rada žen pořádala letošní seminář v krásných prostorách Kounicova paláce. Ubytovány jsme byly v nedalekém v Hostelu . Tématicky byl seminář zaměřen na Finanční hospodaření současné rodiny, aneb jak se nenechat zaskočit. Tento projekt je finančně podpořen z Nadace Žena. Je velmi potřebné hovořit o rodinných financích a poradit rodinám jak dobře hospodařit s penězi. Ve svém okolí se setkáváme s finančními problémy a dluhy. Je smutné, kolik času lidé stráví vyděláváním peněz a potom jejich velkou část utratí za věci, které vůbec nepotřebují. Projekt si kladl za cíl zvýšit informovanost a znalosti žen, a jejich rodin v oblasti finančního rodinného hospodaření, možnosti úspor , problematiky půjček a zadlužování domácností. Významnou součástí projektu je rovněž příležitost k setkávání členek z jednotlivých okresů Středočeského kraje a ze základních organizací.

Dvoudenní zájezd do Českého Krumlova

KRŽ Středočeského kraje uspořádala ve dnech 22.6. a 23.6.2010 dvoudenní zájezd do Českého Krumlova.

 

Našeho „velmi povedeného“ zájezdu se zúčastnilo celkem 94 členek a rodinných příslušníků,  ze sedmi okresů našeho kraje. Měli jsme naplněny dva autobusy, jeden z Mladé Boleslavy, druhý vyjížděl z Berouna, se zastávkou v Praze. Cesta do Českého Krumlova, v pohodlném autobuse, nám utekla jako voda. Nejprve jsem se jeli ubytovat do studentské koleje v Českých Budějovicích. Dvoulůžkové pokoje, čisté, pohodlné, příjemný personál, všichni byli nadmíru spokojeni. Dlouho jsme se nezdržovali, čekal na nás bohatý program. Nedaleko krumlovského zámku nám náš řidič zaparkoval, měli jsme individuelní program, většina z nás…. v útulných restauracích. Později jsme si vyprávěli, kdo měl chutnější oběd a ani vynikající pivečko nikomu zajisté k obědu nechybělo.
 

 

Krajský semináře SK v Praze

Krajská rada žen Středočeského kraje uspořádala ve dnech 20.11. a 21.11.2009 v Praze Krajský seminář.  Z  devíti našich okresů se letošního semináře zúčastnilo celkem 44 členek. Téma semináře bylo :  „Krásná uvnitř i navenek“
 
Několik našich žen přijelo do Prahy již brzy odpoledne a prohlédly si památky Prahy (Karlův most, Kampu atd.) Počasí se vydařilo a tím i nádherná procházka.
 
Kolem páté hodiny jsme se pomalu začaly scházet v prostorách zasedací místnosti, při kávě jsem si vyměňovaly vzájemné zkušenosti a nápady na různé akce, které se konají v jednotlivých okresech. Je to vždy jedinečná příležitost, jak se dozvědět, co dělají ti druzí.

ORŽ Rakovník - Bibione

Již hodně let pořádá ORŽ v Rakovníku pro svoje členky a někdy i rodinné příslušníky pobytové zájezdy k moři. Zprávičku z posledního takového zájezdu z letoviska Bibione na severu Jaderského moře si můžete přečíst v přiloženém dokumentu.

 

Přikládáme také nějaké fotky. Pro jejich zvětšení klikněte na konkrétní obrázek.

 

 

 


 

Krajský seminář 20. s 21.11.2009

"Krásná uvnitř i navenek"
 
Seminář se koná v pátek 20. listopadu a   v sobotu 21. listopadu 2009, Politických vězňů 9, Praha 1, v zasedací místnosti v objektu, kde sídlí Odbory pátek: zasedačka č.153 - 3.patro , sobota: č.76 –1.patro.
 
| 0-10 | 10-17 |